Archive for Srpen, 2008

Taneční bar v Plakiasu

V Plakiasu na Krétě byl otevřen nový taneční bar Paralia, který ocení hlavně mladší návštěvníci této destinace. Bar má dvě patra a nejkrásnější výhled v celém Plakiasu. Máte-li rádi koktejly, můžete si vybrat z jejich široké nabídky.

Napsal dne 28. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Noční obloha na Krétě v létě

Kréta, ostrov bohů, oplývá svojí krásou nejen přes den, ale své kouzlo má v létě i jeho noční obloha zaplněná množstvím jasně viditelných, třpytících se i padajících hvězd, které vám možná splní i nějaké tajné letní přání. Různé tváře měsíce a mléčná dráha ve vás zanechají pohádkový dojem.

Napsal dne 28. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Studenti vážné hudby v Plakiasu

Internacional Master Class. Ve dnech 17.-31.8. přijedou na soustředění do Plakiasu studenti vážné hudby z celého světa. Počas pobytu budou pořádat koncerty v místní základní škole. Vstupné bude pravděpodobně zdarma nebo symbolické.

Napsal dne 11. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Srpnová sleva na pronájem kol v Plakiasu

Pro vyznavače aktivní turistiky máme v Plakiasu dobrou zprávu! Po celý měsíc spen bude platit sleva na pronájem jízdních i horských kol (nabídka je poměrně široká). Sleva je 50%, jedinou podmínkou je půjčit si kolo na 3 a více dnů. Takovýto 3denní pronájem nejlevnějšího kola by Vás tedy vyšel celkem na 12 EUR (cena celkem na 3 dny). Takže pokud si chcete upevnit fyzičku nebo shodit nějaké to kilčo…hurá do Plakiasu! K pronájmu kola Vám delegát Viamare doporučí zajímavé trasy.

Napsal dne 4. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Diktamos

Zázračná bylinka Diktamos, která je pojmenovaná podle hory Dikti, roste na ostrově Kréta v blízkém okolí letoviska Paleochora či v soutězce Samaria. Vývar z této rostliny je považován za účinný lék pro poruchy menstruace a proti nemocem ledvin, střev apod.
Říká se, že pokud bylo divoké zvíře zasaženo šípem lovce a sežralo při tom tuto rostlinu, tak ostří šípu odpadlo z jeho těla. Její zázračné vlastnoti popisují ve svých dílech i Homér, Aristoteles či Euripides. Dá se na Krétě najít nebo koupit v supermarketech.

Napsal dne 4. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Indiáni v Heraklionu

Do hlavního města ostrova, Heraklionu, přijela skupinka Indiánů z Peru. Usídlili se, jako každoročně, na náměstí Svobody (Platia Eleftherias) a každý večer hrají jak autentickou hudbu ze svojí země, tak i modernější latinskou, jako je velice populární nový latinsko-americký směr Raggaeton. Jsou tak oblíbení, že každý večer se díky nim zaplní všechny okolní kavárny a dokonce i Řekové naslouchají jejich hudbě. Tuto hudbu u nich můžete rovněž zakoupit na CD za 13 EUR. K prodeji mají i různé korálky a kultovní indiánské předměty.

Napsal dne 1. Srpen, 2008 , Žádné komentře

 

TOPlist