Archive for Červen, 2009

Rybárna v Plakiasu

V Plakiasu byla letos nově otevřena první rybárna s širokým výběrem všech darů moře, takže pokud jsou mezi Vámi milovníci ryb a rádi si je připravíte sami, už není třeba po ránu vyčkávat chladící vůz popojíždějící centrem, z jehož rozhlasu se ozývalo: “PSARI, PSARI, KALO PSARI” neboli: “RYBY, RYBY, DOBRÉ RYBY”.

Napsal dne 22. Červen, 2009 , Žádné komentře

Nová vyhlídka v soutěsce Kourtaliotis

V soutěsce Kourtaliotis, která odděluje Plakias od okolního světa, letos v zimě postavili nový vyhlídkový můstek, ze kterého je možné pozorovat 10 metrové vodopádky na říčce Megapotamos. Cestou k můstku můžete obdivovat malý schovaný kostelík Agios Nikolaos. Toto místo je zároveň první zastávkou nedělního historického výletu Festos-Gortys-Matala.

Napsal dne 17. Červen, 2009 , Žádné komentře

Botanická zahrada na Krétě

17 km od města Chania, na počáteční stopě přeskrásných Bílých hor, se nachází pohádkový botanický park plný barev a vůní stovek rozličných druhů květin, ovocných stromů a léčivých rostlin. Z fauny se na Vás bude dívat několik druhů vzácných ptáků. Najdete tam i typickou krétskou kuchyň s kozubem, dřevěnou pecí s horkými kameny, kde si kromě jiného můžete vychutnat i jídla speciální zdravé výživy.

Napsal dne 15. Červen, 2009 , Žádné komentře

Na Krétu bezpečně

Pokud máte strach vycestovat na dovolenou díky hrozbě vyvolané zprávami o tzv. prasečí chřipce, pak vězte, že na ostrově Kréta budete v bezpečí. Zní to sice neuvěřitelně, ale dokonce i na letišti v Heraklionu a v Chanii Vás pár chvil po příletu zkontroluje kamera, která pomocí infra zářiče rozpozná Vaši tělesnou teplotu. Cestující se zvýšenou teplotou jsou pak podrobeni lékařskému vyšetření. Na Krétu tedy tento záhadný virus hned tak nedorazí.

Napsal dne 8. Červen, 2009 , Žádné komentře

 

TOPlist